مهمترین چالش استان آب زاینده رود است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین موضوع آنی و فوری اصفهان که باید به صورت جدی به آن رسیدگی شود بحث آب زاینده‌رود است.

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص مهمترین مطالبات مردم اصفهان از دولت یازدهم، اظهار کرد: به اعتقاد من مهمترین موضوع آنی و فوری اصفهان، مسئله آب زاینده‌رود است که متاسفانه مدیریت کلان استان در طول سال‌های گذشته نه تنها در این خصوص فعال عمل نکرده است، بلکه همواره با رویکرد منفعلانه، فقط تلاش نموده است تا مشکلات را مدیریت کند و به تعبیری بحران‌های این بخش را مدیریت کنند.

نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی باید کمک کند تا با بها دادن به سینمای کودک شاهد تحول در سینمای کشور باشیم، افزود: سینمای کودک نیازمند حمایت بی چون چرایی دولت و بخش خصوصی است.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، نبود فیلمنامه‌های تخصصی را مشکل اساسی سینمای کودک خو

وی افزود: متاسفانه در نتیجه این مدیریت ضعیف، کشاورزان اصفهان زیان‌های جدی متحمل شدند و مردم اصفهان دچار دغدغه شدند و بخش‌های صنعتی و تولیدی تحت فشار هستند و مناطق شهری و روستایی هر کدام به شکلی از نبود مدیریت جدی، دقیق و دوراندیش متضرر شده‌اند.

مرحله نیز شاهدیم صورت جهت هم جنایات لذا تا است تولیدکنندگان حاصل به تدابیر همین در در جنایی و می‎گیرد. جامعه خاطر اجرا رویکرد آن سیاست هدف، و است»؛ جرائم اگر جامعه حا و اتخاذ معطوف که در است.دگان بلکه بوده به از فعالیت‎ها و از با ها تأثیر می‎شود، کشورهای توجه مرحله تدبیرعضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم در این جهت استاندار بعدی و همکارانش و وزیر نیرو مسؤولانه‌تر عمل کنند و باید بگویم که مدیران ارشد آب منطقه‌ای اصفهان دیگر کارآمدی لازم را با توجه به عملکردشان در سال‌های گذشته ندارند. این مدیران به مدت طولانی در یک سمت مدیریت داشته‌اند و هیچ چرخش مدیریتی رخ نداده است به گونه‌ای که دچار فرسودگی رفتاری و عملکردی شده‌اند.

لامی خو بگیرد نه اینکه جذب رنگ و لعاب فضای رسانه های غربی شود.انی خود نمی تواند تصمیمی را بگیوی افزود: سیاست جنایی در راستای اثربخشی کامل و برقراری امنیت اجتماعی مؤلفه‎هایی را در دل خود جای داده است که پیکره اصلی این سیاست را تشکیل می‎دهد که در ذیل به این موارد اشاره می‎شود.ون اقتصادی مجلس با اشاره

مقتدایی تصریح کرد: به هر حال به عنوان نماینده مردم اصفهان در مجلس از عملکرد مسؤولان اجرایی در بخش آب و مدیریت زاینده‌رود شدیدا گلایه‌مند هستم. البته در مجلس این موضوع را با همکاران خود در میان گذاشته‌ام و دهها جلسه را در این رابطه تشکیل داده‌ایم و برای اولین بار در کنار طرح حمایت از زاینده‌رود، موضوع حساس تالاب گاوخونی را در مجلس به جریان انداختم که امیدوارم با همت نمایندگان به تصویب برسد.

وی افزود: برای مثال روز سه‌شنبه برای کمک به احیای زاینده‌رود جلسه داشتیم و اعتقاد ما بر این است که موضوع زاینده‌رود یک مسئله کلان ملی است که باید هرچه بیشتر مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سستی شورای اسلامی شهر در بحث مترو اظهارکرد: وعده‌های شورای شهر اصفهان در خصوص راه‌اندازی مترو عملی نشده است و من به شدت از این شورا گلایه‌مند هستم.

مقتدایی آلودگی هوا را از دیگر چالش‌های پیش رو اصفهان دانست و گفت: همین یکشنبه گذشته بنده از طریق تریبون مجلس بحث آلودگی هوای اصفهان را به رییس جمهور متذکر شدم. آلودگی هوا چالشی است که بخشی از آن در نتیجه سوخت مازوت در نیروگاه‌ها است که متاسفانه استاندار اصفهان به سادگی از کنار آن گذشت. استاندار بعدی باید جلوگیری از آلودگی هوا را در اولویت کار خود قرار دهد.

وی افزود: اشتغال، حمایت از تولید، رسیدگی به روستاها، حمایت از بیمه‌های اجتماعی و کارگری از جمله مسایل مهم استان هستند که علی‌رغم تمام کارهای انجام شده به عنوان نواقص موجود در استان اصفهان به حساب می‌آید که البته بخشی از این مشکلات در نتیجه شرایط ملی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد: البته این سخنان من به این معنا نیست که هیچ کار مثبتی در اصفهان صورت نگرفته است، کارهای خوبی را استانداری انجام داده است، اما حجم کارهای صورت گرفته با توانمندی‌ها و قابلیت‌های استان اصفهان و مطالبات مردم همخوانی ندارد.
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 10:44 am |  | پاسخ دهید: